حضور گروه نرم افزاری آشناس در پاویون نمایشگاه بین‌المللی صنعت مالی

حضور گروه نرم افزاری آشناس در پاویون نمایشگاه بین‌المللی صنعت مالی

به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی در این نمایشگاه 18 شرکت دانش‌بنیان و دو صندوق پژوهش و فناوری با حمایت صندوق نوآوری در یک پاویون اختصاصی به عرضه محصولات و نمایش توانمندی‌های خود پرداختند.

آواپرداز کیهان کریمان
این شرکت دانش‌بنیان توانسته است یک پلتفرم سرویس‌‎های پرداخت اعتباری با نام «پی‌بای» را طراحی کند. «پی‌بای» یک پلتفرم زیرمجموعه «مبیت» است که سرویس‌های پرداخت اعتباری در آن انجام می‌گیرد و به سه دسته اشخاص حقیقی، سازمان‌ها و کسب‌وکارها، خدمات BNPL و فروش اقساطی ارائه می‌دهد. همچنین پی بای در حال توسعه سیستم اعتبارسنجی کاربران با data alternative و توسط هوش مصنوعی برای اولین بار در ایران است.

بهین‌سازان فرآیند امین
این شرکت دانش‌بنیان نیز نرم‌افزاری با نام «بهفالب» را طراحی کرده است. بهفالب، نخستین نرم‌افزار فرآیندکاوی ایرانی است که مبتنی بر داده‌های سازمان به کشف خودکار و هوشمند واقعیت‌ها، ناکارآمدی، گلوگاه‌های فرآیندها و نظارت بر عملکرد آن‌ها می‌پردازد. بهفالب به صورت برخط با ارائه انواع تحلیل‌ها و گزارش‌های متنوع در خصوص فرآیندهای کلیدی، امکان ایجاد شفافیت و مشاهده را فراهم می‌آورد.

پژوهشگران فن‌گستر

سامانه مدیریت اسناد تسهیلات بانکی با نام «سامیناد» ساخته این شرکت‌ دانش‌ بنیان است. سامانه مدیریت اسناد یک سیستم کاربردی جهت مدیریت و بهره‌برداری از مستندات پرونده‌ها است و امکان رویت و بهره‌مندی آن توسط تمامی ذی‌نفعان طر‌ح‌های اقتصادی کشور وجود دارد. این سیستم امکان تسهیل ارتباط با سازمان‌ها و مؤسسات و بانک‌های کشور در حوزه‌های مطالعات امکان‌سنجی، صندوق‌های ضمانت، نظارت، ارزیابی طرح‌ها، مطالعات بازار و عارضه‌یابی را فراهم کرده است.

توسعه زیرساخت‌های فناوری اطلاعات سیگما
طراحی پورتال سازمانی در سیگما با هدف تحقق تحول دیجیتال در ایران و بهبود کسب‌وکارهای آنلاین بر اساس آخرین استانداردها و فناوری‌های روز انجام می‌شود. سرعت پایدار، امنیت بالا، قابلیت‌های پیشرفته و برنامه‌ساز قدرتمند، چهار مؤلفه منحصربه فرد پورتال سازمانی سیگما هستند. علاوه بر تدارک دیدن امکانات یکپارچه قابل توسعه در طراحی پورتال سازمانی سیگما مانند سیستم مدیریت محتوا، سیستم مدیریت فرآیندهای سازمان و گردش کار، موتور برنامه‌ساز و فرمساز قدرتمند، سیستم گزارش‌ساز، ارتباط با وبسرویس‌ها، فروشگاه الکترونیک و دیگر فناوری‌های روز دنیا، در بحث امنیتی پورتال نیز تدابیر و رویکردهای ویژه‌ای درنظر گرفته شده است که موجب شده پورتال‌های طراحی شده سیگما علاوه بر برخورداری از امکانات پیشرفته، در برابر حملات سایبری نیز مقاومت بسیار تحسین‌برانگیزی از خود نشان دهد.

داده‌پردازان ارتباط گسترویونا
سامانه جامع مدیریت عملکرد «ویونا» از ساخته‌های این شرکت است. مدیریت عملکرد از دو منظر عینی و ذهنی می‌تواند صورت گیرد. از منظر عینی، کیفیت ارائه فعالیت‌ها بر پایه سنجش آن‌ها نسبت به استانداردهای بیرونی صورت می‌گیرد؛ اما در منظر ذهنی، میزان رضایت از نتایج عملکرد، تعیین‌کننده کیفیت عملکرد است. ارزیابی عملکرد گزارشی از وضعیت موجود ارائه خواهد داد و یک فرایند گذشته‌نگر است؛ اما مدیران به‌منظور دستیابی به اهداف خرد و کلان تعریف شده، باید بر اساس وضعیت و عملکرد فعلی، اقدام اجرایی و اصلاحی را تعیین کنند. این سلسله اقدامات منجر به مدیریت عملکرد سازمانی می‌شود.

راهبرد ایده‌آل امین
راهبرد ایده‌آل نیز با محصول «نسیبا» یا همان »نسیه‌بازار ایران» به نمایشگاه آمده است. نسیبا پلتفرمی برای ارائه خدمات خرید اعتباری و اقساطی در فروشگاه‌های آنلاین و حضوری است. تلاش در نسیبا بر این است که با ایجاد شبکه خرید اعتباری به عنوان پلی بین پذیرندگان؛ شامل صنوف که قابلیت فروش اعتباری دارند در یک سمت بازار و مصرف‌کنندگان پرداخت‌های اعتباری را مدیریت کند. در این فرایند ضمانت بازپرداخت اقساط دیده شده است و فروشندگان از این جهت با اطمینان خاطر فروش خود را انجام خواهند داد.

سبز پردازش سیستم غدیر
این شرکت دانش‌بنیان نیز سامانه‌های نرم‌افزاری «کوبیت» را به تولید رسانده است. این سامانه‌ها راهکاری جامع است که خدمات خود را برپایه بستر مدیریت‌شده مدیریت‌شده کوبرنتیز فراهم می‌کند. کوبیت صفر تا صد چالش‌های پایداری و مقیاس‌پذیری، ذخیره‌سازی بزرگ‌مقیاس و امنیت داده را برطرف خواهد کرد.

داده‌پردازی نیلرام مانا
این شرکت نیز نرم‌افزار برنامه‌ریزی منابع سازمانی را به نمایشگاه آورده است. نرم‌افزار «نیلرام» یک سیستم‌ یکپارچه نرم‌افزاری است که برای مدیریت و بهینه‌سازی منابع سازمانی در یک سازمان استفاده می‌شود.

مادیکام سامانه 
محصول این شرکت ساز وکاری برای خسارت آنلاین بیمه درمان تکمیلی است. این محصول به صورت کاملا اتوماتیک و بدون نیاز به دخالت نیروی انسانی کار ارزیابی را انجام می‌دهد.

هوش‌پرداز پارستک رضوان
سامانه احراز هویت «آشناس» محصول این شرکت است. این محصول در زمینه شناسایی بیومتریک با استفاده از سرویس‌های هوش مصنوعی فعال شده است. «آشناس» به مجموعه‌ها و سازمان‌ها این امکان را می‌دهد تا با استفاده از فناوری‌های بیومتریک و هوش مصنوعی به راحتی و با امنیت بالا، کاربران خود را شناسایی و احرز هویت کنند.

آدان نیک‌افراز
سامانه «آدانیوم» محصول شرکت آدان نیک‌افزار است. سامانه بانکداری دیجیتال آدانیوم با یکپارچه کردن همه حساب‌های بانکی یک شرکت از روش‌ها و بانک‌های گوناگون در یک اپلیکیشن با کاربری آسان، مدیران را از چالش‌های استفاده اپلیکیشن‌های متعدد آسوده می‌کند. آدانیوم همچنین امکان مدیریت دسترسی‌های گوناگون از قبیل ساخت و ایجاد دستور پرداخت، مشاهده صورتحساب و مانده و… را به صورت یکپارچه ارائه می‌‎کند.

عصر گویش‌پرداز
«نویسالایو»، محصول این شرکت دانش‌بنیان،  در حوزه تشخیص گفتار، گفتار رسمی و محاوره‌ای را به متن تبدیل می‌کند. نویسالایو قادر است با دقت و سرعت بالا تمامی سخنرانی‌ها و صورت‌جلسات را به متن تبدیل کند و همچنین می‌توان در تولید زیرنویس فیلم‌ها از آن استفاده کرد. هرکدام از پلتفرم‌های نویسالایو با شکل و ظاهر مجزا در سیستم ‌عامل‌های مختلف قابل ارائه هستند که همگی آن‌ها به صورت آنلاین و از سرور مشترک مرتبط بهره می‌برند.

یکتا ارتباط تعاملی پرتونما
این شرکت نیز سامانه یکپارچه مدیریت هوشمند کسب‌وکار خرد و متوسط را طراحی کرده است. نام این محصول «کسبیفای» است. کسبیفای امکانی را فراهم آورده که نیازهای مخاطبانش را در هر صنعتی، با هر اندازه بازاری را تأمین خواهد کرد. ابزار اصلی این فرآیند جمع‌آوری داده‌های دقیق از خریداران در هر پلتفرم فروش است. این داده‌های تجمیعی منجر به طراحی و اجرای استراتژی‌های مشتری-محور با دقتی بالاتر شده و بهترین تجربه خرید مشتری خلق خواهد شد.

کیاهوشان آریا
این شرکت دانش بنیان نیز با سرویس احراز هویت دیجیتال به نمایشگاه آمده است. سامانه احراز هویت هوشمند «ویدا» با استفاده از پارامتر بایومتریک چهره، فرایند احراز هویت کاربران را به صورت غیرحضوری، هوشمند، تمام‌خودکار، برخط و از طریق تشخیص بسیار دقیق چهره و گفتار مورد تأیید قرار داده و آن را با کمک الگوریتم‌های پیشرفته ضدکلاه‌برداری، ایمن می‌کند.

فناوری و مهندسی سهاسایا صنعت
این شرکت دانش‌بنیان نیز سامانه دیجیتال «ساینیج» را ساخته است. ساینیج دارای قابلیت کنترل محتوای نمایشگرهای ساینیج و همچنین کیوسک‌های لمسی به صورت متمرکز است. این سامانه علاوه بر امکاناتی از قبیل داشتن آیتم‌های متنوع تصویری، ویدیوئی، اطلاعاتی، قابلیت چیدمان آیتم‌ها، زمان‌بندی نمایش ومانیتورینگ نمایشگرها را دارد.

جوان‌فکران داده‌گستر
جوان‌فکران نیز «حسابداری ابری‌ چرتکه» را به تولید رسانده است. نرم‌افزار حسابداری ابری چرتکه یک راهکار هوشمندانه ابری جهت مدیریت مالی یکپارچه کسب وکارهاست.  این نرم‌افزار با امکانات پیشرفته و متنوع و همچنین دارا بودن اپلیکیشن‌های نسخه اندروید و دسکتاپ، به همراه استفاده همزمان به صورت آنلاین و آفلاین با قابلیت همگام‌سازی اطلاعات، همیشه و همه جا در دسترس خواهد بود.

توسعه ارتباطات راه اندیشه نو
«اکو پیک» محصول این شرکت دانش‌بنیان است. اکو پیک یک سیستم مدرن لجستیک است که با بهره‌گیری از الگوریتم‌های بهینه‌سازی مبتنی بر هوش مصنوعی، سطح کیفی سرویس‌های لجستیک و حمل ونقل را بسیار بالا برده و علاوه بر آن هزینه حمل و نقل را نیز کاهش داده است.

راهگزین رایانه
ارائه تمام خدمان نوین بانکی مبتنی بر برنچلس( بدون شعبه فیزیکی) شامل خدمات احراز هویت، خدمات ترنسفر(کارت‌به کارت، پایا، ساتنا، آنتقال آنی، ارائه وام‌های خرد، تمامی سرویس‌های مرتبط با کارت، ارائه برنامه‌های وفاداری و پرداخت قبوض و …) از مزیت‌های برنامه‌ای است با نام «کُرِچیتا» که شرکت ‌دانش‌بنیان  راهگزین رایانه طراحی کرده است.

صندوق پژوهش و فناوری صنعت برق و انرژی
صندوق غیردولتی پژوهش و فناوری صنعت برق ایران با هدف کمک به توسعه و ارتقای پژوهش و فناوری در صنعت برق کشور در سال 1393 به ثبت رسیده و با سرمایه ثبتی 100 میلیارد ریال فعالیت رسمی خود را آغاز کرده است.

صندوق پژوهش و فناوری امیرکبیر
صندوق پژوهش و فناوری امیرکبیر با توجه به ظرفیت‌های دانشگاه صنعتی امیرکبیر و جایگاه ویژه‌ا‌ی که در مجموعه دانشگاه‌های کشور دارد به منظور توسعه فعالیت‌ها و تأمین ظرفیت‌ها و نیازهای اکوسیستم فناوری کشور و دانشگاه در اسفند سال ۱۳۹۹ به طور رسمی شروع به فعالیت کرده است.

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *